Jak rozmrozić zamrażarkę lub lodówkę?

A wiecie, że nadal są lodówki i zamrażarki, które trzeba rozmrażać ręcznie? Ja jeszcze jakiś czas temu takową posiadałam (w sumie nadal posiadam – stoi w razie W…). Jak to zrobić, aby się nie narobić? 😀 I przy okazji nie uszkodzić urządzenia – bo skuwać lodu nie będziemy!

Mój przypadek jest ekstremalny – to znaczy biegun północno-południowy pełną gębą. Warstwa lodu sięga prawie 100 metrów. Więc uzbrójcie się w czapki, rękawiczki i do dzieła 😛

A tak poważnie…. to co za chwilkę zamierzam Wam przedstawić stosowała moja mama, babcia i wiecie…. cała reszta wszystkich świętych. Chodzi mi o garnek z gorącą wodą. Stary sprawdzony sposób – jeżeli zrobicie to według moich wskazówek to żaden garnek, lodówka ani istota żywa nie zostaną uszkodzone!

Pierwsza najważniejsza rzecz, od której zaczynamy to – WYŁĄCZAMY URZĄDZENIE Z PRĄDU!

Krok 2:

Wyjmujemy wszystko z zamrażarki/lodówki. Dosłownie wszystko – nawet tą wygiętą kratkę, która imituje półkę 😛

Krok 3:

Przygotujecie sobie 1 duży ręcznik (taki do kąpieli), który układamy pod lodówką – żeby nie zrobić kolejnego potopu. Dodatkowo będą potrzebne jeszcze 1-2 małe ręczniki (do tego jeszcze powrócimy).

Krok 4:

Zagotujcie wodę w garnku, ale w takim który zmieści się do zamrażarki/lodówki. Wody w garnku powinno być przynajmniej połowa jego pojemności. Czyli, krótko mówiąc (pisząc) – zagotujcie pół garnka wody (doprowadzamy do wrzenia).

Krok 5:

Zanim wstawicie garnek do zamrażarki/lodówki podstawcie pod nim „ochronę”. Może to być: deska drewniana, podkładka korkowa, kratka – taka pod garnki. Chodzi nam o to, aby nie uszkodzić garnka ani powierzchni zamrażarki/lodówki.

UWAGA!!!

Lodówka jest większym pojemnikiem więc będziecie na taką powierzchnie potrzebować 2 – 3 garnki, które stawiacie na półce lodówki, ale………. aby półka nie pękła lub się nie stopiła pod wpływem ciepła, użyjcie wyżej wymienionej „ochrony” 😉

Druga najważniejsza rzecz – wodę w garnku się wymienia! 

Taaaaaak. Zimna woda zdrowia doda, ale na pewno nie zadziała na lód, ni dy rydy.

Krok 6:

Wymieniamy wodę w garnku (tak, powtarzam się :P). Ja to robiłam średnio co 10 min. Wymianę robiłam 3x (na ten niewielki zamrażalnik wystarczyło).

Zasada jest nieskomplikowana i oczywiście uzależniona od rozmrażanej powierzchni – wodę w garnku wymieniacie do momentu, aż lód zacznie sam odchodzić i będziecie go mogli z łatwością wyjąć z zamrażalnika. 

Nie skrobiemy lodu, nie walimy ostrymi narzędziami, kto wie czy sąsiad, podglądając Was przez okno źle tego nie zinterpretuje 😛 Cierpliwości, w końcu odpadnie, a lodówka pozostanie cała.

Trzecie najważniejsza rzecz – rozmrażamy przy otwartych drzwiach!

Krok 7:

Lód nam ładnie topnieje, a co za tym idzie… przybywa nam wyciekającej wody.

Teraz możecie wykorzystać mały ręcznik. Przypominam, ten duży niech leży cały czas na ziemi.

Krok 8:

Kiedy nam się już wszystko ładnie rozpuści, wyjmujemy garnek, podkładkę i resztki lodu.

Krok 9:

Myjemy, ale nie byle czym. Do czyszczenia powierzchni brudnej 😛 używamy wody z octem spirytusowym. Zapytacie – czemu muszę używać tego śmierdziucha? A temu, bo ocet spirytusowy zabija bakterie, grzyby i ma fajne właściwości myjące. I tyle w temacie!

Proporcja: 1 litr ciepłej wody (wrzątek odpada, chyba, że ktoś ma ręce z azbestu) na 1/2 szklanki octu spirytusowego. Jeżeli zamrażalnik/lodówka są bardzo brudne (jakieś tłuste plamy, wycieki niewiadomego pochodzenia) możecie dodatkowo do mikstury dodać łyżeczkę płynu do mycia naczyń.

Gąbka, szmatka i jechane 😛 AAAAAAA, nie zapomnijcie o drzwiach zamrażalnika/lodówki.

Krok 10:

Wszystko wycieramy do sucha. I tyle 🙂

A na koniec jeszcze seans filmowy. Dajcie proszę koniecznie znać jak wasze lodówki, zamrażarki się mają po takim czyszczeniu.

Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram Feed

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.