Jak naostrzyć nożyczki – folia aluminiowa

jak naostrzyć nożyczki folią aluminiową

Folia aluminiowa to taki ciekawy twór, którzy jedni kochają, a inny niena… nie lubią. Dzięki magicznej mocy social mediów zwyczaje rzeczy nabierają całkiem innego wyrazu, znaczenia, zastosowania. Czyli folia aluminiowa już nie tylko do pieczenia czy owijania kanapek.

Na końcu artykułu znajdziecie parę ciekawostek dotyczących folii aluminiowej. Warto poczytać, aby uzbroić się w całkiem ciekawą wiedzę. A teraz do meritum…

Pamiętajcie, aby koniecznie SUBSKRYBOWAĆ mój kanał na YouTube
i włączać powiadomienia, aby być na bieżąco!

Oraz obserwujcie mnie na:

Folia aluminiowa ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Jak już wcześniej wspomniałam, nie mam tu na myśli pieczenia. Naszym zadaniem na dziś jest naostrzenie nożyczek właśnie przy pomocy folii aluminiowej. Jest to jedno z kilku rozwiązań, które znam i którym chciałabym się z Wami podzielić. Na pewno z czasem zdradzę Wam coś jeszcze 😉 

Jak to zrobić prawidłowo? Już odpowiadam.

Bierzemy spory kawałek folii aluminiowej i składamy go na pół, na pół, na pół… Obejrzyjcie film, to będziecie wiedzieli oczy mówię. Generalnie złożony wielokrotnie płat folii musi mieć kilka warstwa- teoretycznie i im więcej tym lepiej. Następnie bierzemy nasze nożyczki i tniemy, tniemy, tniemy… Potnijcie tą folię porządnie. Nie żałujcie sobie. W taki sposób ostrzymy nasze nożyczki.  Jeżeli nie macie ostrzałki do ostrzenia nożyczek to jest świetna alternatywa. I tu UWAGA! Po zakończonym procesie ostrzenia nożyczek za pomocą folii aluminiowej, przetrzyjcie ostrza szmatką, papierem, ponieważ resztki folii mogą przyczepić się do ostrzy nożyczek.

Jeżeli pomysł Wam się spodobał to SUBSKRYBUJCIE mój kanał i koniecznie zostawcie komentarz 🙂

CIEKAWOSTKI

1

Pierwszą, cienką folię aluminiową wyprodukowała szwajcarska firma Dr Laubert, Naher & Cie. Emmishofen w 1910 roku. 

2

Największą popularność folia aluminiowa zdobyła dopiero w latach .20 XX wieku w Stanach Zjednoczonych dzięki Richardowi S. Reynoldsowi, który prowadził firmę produkującą cynfolię do pakowania cukierków i artykułów tytoniowych. Dzięki zamianie folii cynowej na aluminiowej Reynolds zmniejszył koszty produkcji. Po II wojnie światowej, 1947 roku folia aluminiowa stała się popularna już na całym świecie i zrewolucjonizowała branże spożywczą.

3

Pierwowzorem folii aluminiowej była folia cynowa, która ze względu na swoje właściwości szybko korodowała. 

4

Aluminium nie rdzewieje, ale koroduje.

5

Folia aluminiowa ma 2 strony błyszczącą i matową. Błyszcząca zatrzymuje ciepło, natomiast matowa je przepuszcza.
Jeżeli chcemy, aby nasza potrawa się szybciej upiekła owińmy ją błyszczącą stroną do środka. Ciepło przeniknie przez matową stronę (zew.) i zostanie zatrzymane przez stronę błyszczącą w środku.
Jeżeli chcemy zapakować kanapkę i zachować jej świeżość, owińmy ją folią stroną matową do środka. Błyszcząca strona (od zew.) odbije nam ciepło, aby nie przenikło do naszej kanapki.

Jeżeli chcecie znać więcej nietypowych zastosowań folii aluminiowej to SUBSKRYBUJCIE mój kanał na YouTube oraz obserwujcie mnie na Facebook, Instagramie lub TikToku. Niebawem zdradzę Wam więcej moich sekretów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram Feed

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.