Halloween nadchodzi…. Jak co roku przygotowuje ozdoby na Halloween, aby nadać klimat w swoim domu. W tym roku postawiłam sobie wyzwanie, aby stworzyć naprawdę dużego pająka. W pierwszej kolejności musiałam zaplanować z czego go zrobię, a następnie gdzie kupię elementy składowe (najlepiej jak najszybciej). Na szczęście sklepy, które mam „pod nosem” oferują różnorodny asortyment więc większego problemy ze znalezieniem materiałów do stworzenia pająka na Halloween nie miałam. Z małym wyjątkiem….. Ale o tym za chwilę 😉
Pamiętajcie, aby koniecznie SUBSKRYBOWAĆ mój kanał na YouTube i włączać powiadomienia, aby być na bieżąco!
Jak już wspomniałam praktycznie wszystko kupiłam stacjonarnie. Zależało mi również na tym, aby kosztowo mnie mój pająk nie zjadł. Ile mnie to wszystko wyniosło? 2 dni pracy, poparzone palce od kleju na gorąco i spooooro sprzątania 😛 Ale satysfakcja z tego co stworzyłam…. 😀 nie wspominając o tym, że robi niesamowite wrażenie u osób „z zewnątrz”. Ale jeżeli chodzi o finanse to cały kosztorys znajdziecie w dalszej części artykułu.
A teraz przejdźmy już do konkretów.
Potrzebujemy:
elastyczny drut
piankowe rurki (otulina do rur)
grubą taśmę klejącą (np. do obklejania paczek)
kółko styropianowe
włochaty materiał
klej na gorąco
piłka
papier lub jakaś stara plastikowa siatka
oczka samoprzylepne
lakier do paznokci (opcjonalnie)
Dodatkowo:
nożyczki
ostry nożyk
kleszcze/szczypce do cięcia drutu (nie wiem do końca jak to nazwać :P)
Krok 1:
w pierwszej kolejności musimy przygotować sobie nogi pająka – sztuk 8. Podstawą kończyny jest drut. Odmierzam odpowiednią długość (według uznania) i robie podwójną warstwę. Następnie mocno je ze sobą skręcamy. Pozostawiamy ok. 20 cm pojedynczej długości drutu, która wykorzystamy w następnym kroku.
Drut wiązałkowy 1,1 mm x 50 m ocynkowany zielony
Krok 2:
przykładamy skręcony drut do piankowej rurki i odmierzamy odpowiednią długość. Tak, aby z pianki wystawała tylko pojedyncza, 20 cm warstwa drutu. Przy pomocy ostrego nożyka odcinamy rurkę. Będzie ona nadawała naszym kończyną objętości.
Rurka piankowa – otulina to ocieplania rur PE ST 18/9
Krok 3:
bierzemy kółko styropianowe i przykręcamy do niego nasze nogi pająka (tą pojedynczą, 20 cm długością drutu). Robimy to ciasno, aby nasze nogi nam się nie przesuwały.
Oponka styropianowa 30 cm
Krok 4:
aby pianka na kończynach pająka nam się nie przesuwała, przyklejamy ją ściśle grubą taśmą klejącą. Ja użyłam taśmy do pakowania paczek.
Taśma pakowa brązowa 48 mm
Krok 5:
aby nasz pająk Halloween nabrał charakteru, musimy go obkleić materiałem. Najlepiej, aby był on włochaty. Im gęstszy i dłuższy włos tym mniej widoczne niedoskonałości i łączenia. Jaki kolor wybierzecie – Wasza decyzja 😉 W pierwszej kolejności musicie odmierzyć odpowiednią długość i szerokość materiału, którym pokryjemy kończyny pająka. Pozostawcie sobie przy każdym kawałku dodatkowe 10-15 cm wolnego materiału, z którego zrobimy stopy pająka. Zaklejamy materiałem również kółko styropianowe, a raczej wypełniamy luki. Stopki pająka – mogą być, ale nie muszą. Skróciłam je i skleiłam materiał przy pomocy kleju na gorąco.
Dzianina, tkanina Minky 490 g/m²
Krok 6:
piłka będzie robiła z odwłok. Odcinamy kawałek materiału i za pomocą kleju na gorąco obklejamy nim piłkę. To był najtrudniejszy etap. Kto by się spodziewał, że piłka będzie stanowić takie wyzwanie ;P
Dmuchana piłka plażowa 22 cm
Krok 7:
nóżki w grę. Nadajmy naszemu pająkowi wstępnego kształtu, aby już nie wyglądał jak ośmiornica tylko jak pajęczak 🙂
Krok 8:
głowę pająka Halloween wykonałam ze zwiniętego papieru (tutaj napatoczyła się kolorowa bibuła – resztki po innej zabawie). Możecie użyć również starej zwiniętej siatki. Chodzi o to, aby głowa była okrągła lecz bardziej płaska. Początkowo myślałam o małej piłce, ale zbyt odstawałaby od odwłoka. Całość uformowałam w kulkę i obkleiłam ją taśmą klejącą, aby nadać jej pożądany kształt.
Krok 9:
zębiska pająka Halloween zrobiłam analogicznie jak jego nogi – kawałek drutu i rurka piankowa. Końcówki obkleiłam taśmą, aby drut nie wyskoczył. Tutaj nie zostawiamy kawałka drutu na wierzchu. Za pomocą kleju na gorąco przykleiłam do rurek włochaty materiał, a następnie gotowe zębiska przykleiłam do korpusu pająka. Na końcu przykleiłam również głowę.
Krok 10:
oczy…. oczy…. początkowo nie miałam pomysłu z czego je zrobić. Chodziłam po hipermarkecie i szukałam czegoś z czego mogę zrobić oczy pająka. Plan na początku był ambitny, ale…. czasami trzeba z niektórych rzeczy zrezygnować. W końcu, po wielkich poszukiwaniach i stracie mnóstwa czasu, zdecydowałam się na oczka samoprzylepne. Pomalowałam je czerwonym lakierem do paznokci i przykleiłam do pająka. Ilość oczu? Hmmm… mój ma 4 sztuki – nie ważne ile, ważne aby było parzyście 😉
Ruchome oczka samoprzylepne 4 szt. 30 mm
Teraz wystarczy gotowego pająka umieści w najbardziej reprezentatywnym miejscu w domu, dodać pajęczynę i GOTOWE! Reszta zależy już tylko od Was 😉 Obiecałam jeszcze kosztorys. Proszę bardzo.
KOSZTORYS
elastyczny drut (cała szpula) – 13 zł
piankowe rurki (3 sztuki) – 6 zł/sztuka
grubą taśmę klejącą – 4 zł
kółko styropianowe – 9 zł
włochaty materiał – ok. 20 zł
piłka – 7 zł
oczka samoprzylepne – 4 zł
Nie zapomnijcie SUBSKRYBOWAĆ, aby być na bieżąco! Fajnego Halloween!!!
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No feed found.
Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności
Dodaj komentarz